Zrinjski dominirao u mostarskom derbiju. “Rođeni” nemoćni protiv prvaka

Dan derbija u bosanskohercegovačkom nogometu završen je duelom u Mostaru u kojem je Zrinjski kao gost slavio na stadionu Rođeni.

Aktuelni prvak BiH u gradskom derbiju protiv Veleža pokazao je da s pravom uvjerljivo vodi na tabeli Premijer lige.

Radost "Rođenih" nije dugo trajala (Foto: AA)

Slavio je Zrinjski sa 3:1 u zaostalom meču 17. kola i to bez Nemanje Bilbije u startnoj postavi.

Zrinjski efikasan i bez Bilbije

Najbolji igrač i vodeći strijelac Zrinjskog u igru je ušao tek u 71. minuti.

Zrinjski je poveo golom Silvija Ilinkovića u 19. minuti. Nadu domaćim navijačima da bi možda mogli do pozitivnog rezultata vratio je Nermin Haskić. Napadač "Rođenih" je pogodio za izjednačenje u 29. minuti.

No, radost igrača Veleža trajala je samo pet minuta. Napadač Zrinjskog Tomislav Kiš je glavom zakucao loptu u mrežu za 1:2.

Sve nade domaćih, kojima je nedostajalo nekoliko standarnih prvotimaca, u eventualni preokret ugasio je Antonio Ivančić. Ofanzivni veznjak je nakon sjajne asistencije Kiša u 63. minuti rutinski matirao golmana Slavišu Bogdanovića. Bilo je to konačnih 1:3.

Podsjetimo, prethodno su danas u vječitom gradskom derbiju Sarajevo i Željezničar odigrali bez golova.

Još jedan trijumf aktuelnog prvaka (Foto: AA)

Bio je to zaostali meč 18. kola Premijer lige koji je odigran u Trening-centru Nogometnog saveza BiH u Zenici. Razlog je rekonstrukcija terena na stadionu "Asim Ferhatović Hase" na Koševu.

Uvjerljivo vodstvo na tabeli

Odlukom NSBiH duel u Zenici je igran i bez prisustva publike.

Sada svih 12 klubova u Premijer ligi BiH imaju po 21 odigrani susret.

Zrinjski vodi sa 45 bodova. Slijede Široki Brijeg i Borac sa po 36. Željezničar ima 33 boda, Velež 30. Sarajevo je šesto sa 29 bodova.

Posušje je osvojilo 24 boda. Po bod manje imaju Leotar i Sloga Doboj. Posljednje tri pozicije zauzimaju Tuzla City (22 boda), Igman (21) i Sloboda (20). Do kraja sezone odigrat će se još 12 kola.