Zlatan Ibrahimović zaigrao nakon devet mjeseci pauze. Milan odmah pobijedio

Zlatan Ibrahimović je zaigrao nakon devet mjeseci pauze.

Nogometaši Milana domaćom pobjedom protiv Atalante (2:0) u susretu 24. kola italijanskog prvenstva bodovno su se poravnali s Interom na drugom mjestu. Meč je obilježio i povratak Ibrahimovića.

No, Rossoneri, koji su aktuelni prvaci Italije, imaju čak 18 bodova manje od vodećeg Napolija.

Zlatan Ibrahimović: Povratak nakon operacije

Milan je u vodstvo stigao u 26. minuti. Udarac Thea Hernandeza sa 20-ak metara pogodio je stativu. Međutim, lopta se odbila u leđa nesretnog gostujućeg golmana Mussa i završila u mreži.

Pogodak je pripisan kao autogol Mussa. Pobjedu su "Crno-crveni" potvrdili u 86. minuti. Messias je izbio sam pred Mussa i rutinski ga svladao, prenose Sportske novosti.

Susret je obilježio i prvi ovosezonski nastup 41-godišnjeg Ibrahimovića.

Legendarni Šveđanin bosanskohercegovačkih korijena se vratio na teren devet mjeseci nakon operacije koljena. Zlatan Ibrahimović je ušao u igru 73. minuti.

Šokantan poraz Intera

Ranije u nedjelju Inter je iznenađujuće izgubio na gostovanju u Bologni sa 0:1. Strijelac jedinog gola bio je Riccardo Orsolini u 76. minuti.

Drugi Inter i treći Milan sada imaju po 47 bodova, 18 manje od Napolija. Atalanta je šesta sa 41 bodom. Bologna je sedma sa 35 bodova.