Magazin

Vodite psa na godišnji odmor? Evo na šta valja pripaziti

kada uz društvo s kojim putujemo na godišnji odmor vodite psa, treba se dobro pripremiti kako bi sve prošlo bez zamjerke

Sezona godišnjih odmora je u punom jeku i svi se veselimo plažama, kupanju, sunčanju i potpunom opuštanju. Pa ipak, kada uz društvo s kojim putujemo na godišnji odmor vodite psa, treba se dobro pripremiti kako bi sve prošlo bez zamjerke i kako bismo s odmora ponijeli samo lijepe uspomene.

Kako da vožnja automobilom bude ugodna

Prije odlaska na put pažljivo spakirajte sve stvari za svojeg ljubimca i opskrbite se svime što vam nedostaje u njegovoj kućnoj apoteci. Na putovanje ponesite knjižicu vakcinisanja, ogrlicu, povodac, hranu, zdjelice za hranu i vodu, ležaj, omiljenu igračku, vrećice za skupljanje izmeta, četku, češalj, makaze i peškire za svog ljubimca. Kad je sve spremno, prije kretanja na put još samo provjerite gdje se u vašoj destinaciji nalazi najbliža veterinarska ambulanta.

Ljubimcu za vrijeme vožnje automobilom treba biti udobno, a radi sigurnosti je preporučljivo koristiti pojas za kućne ljubimce ili ljubimca smjestiti u njegov transporter. Ljubimca u automobilu zaštitite od direktne sunčeve svjetlosti, a u slučaju da klimatizirate automobil, pazite da je temperatura ugodna i da u vašeg ljubimca ne puše hladan zrak. Tokom putovanja osigurajte kraće pauze u razmaku od najviše dva sata kako bi ljubimac protegnuo noge, obavio nuždu i redovito pio vodu.

Najbolji način za rashlađivanje je kupanje u moru

I pas treba od vrućine spas

Najbolji način za rashlađivanje je kupanje u moru i odmaranje u debeloj hladovini. Ali što ako se vaš pas ne voli kupati, u blizini nemate plažu za pse, a ni hladovinu? U tom je slučaju podloga za hlađenje koja se može nabaviti u trgovinama za ljubimce sasvim dobro rješenje. Odaberite dovoljno veliku i preklopivu podlogu kako bi vaša omiljena njuška imala svoju malu oazu osvježenja i po najvećim vrućinama.

Ako se vaš pas voli kupati, posjetite plažu za pse i zajedno se rashladite u moru. Birajte kupanje ujutro ili predvečer, a izbjegavajte period od 11 do 17 sati. Nakon kupanja u moru, psa uvijek istuširajte običnom vodom da mu morska voda ne bi isušila dlaku i kožu. Psa nije potrebno nakon svakog kupanja u moru prati šamponom jer mu se tako skida zaštitni masni sloj s kože. Nakon kupanja, psu uvijek trebate dobro posušiti uši.

Clicky