turska

Ušao umjesto Džeke i postigao gol za pamćenje. Pogledajte reakciju Edina sa klupe

U okviru 24. kola turske Superlige Fenerbahce je slavio protiv Antalyaspora u gostima rezultatom 2:0.

Strijelci za pobjedu Fenerbahcea bili su Cengiz Under u 42. minuti i Michy Batshuayi u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko ni u petoj uzastopnoj utakmici nije se upisao u strijelce, a Batshuayi ga je 12 minuta prije kraja zamijenio na terenu.

No, reakcija bh. napadača prilikom izmjene pokazala je mu je rezultat i dobrobit ekipe najbitniji.

Naime, Fenerbahce je u momentu dok je Džeko izlazio imao vodstvo i Edinu nije bio problem napustiti teren, baš kao ni postignuti pogodak Batshuayija nešto kasnije.

Kamere su zabilježile reakciju oduševljenja Edina Džeke nakon što je Batshuayi u sudijskoj nadoknadi na spektakularan način zatresao mrežu Antalyaspora i postavio konačan rezultat utakmice.