Široki Brijeg slavio na Policama

Široki Brijeg je ostvario sigurnu pobjedu u teškim uvjetima na travnjaku stadiona Police i skočio, barem privremeno, četvrtu poziciju tabele.

Već u prvim minutama ovog susreta 16. kola m:tel Premijer lige BiH gosti su nametnuli svoj ritam i prijetili Leotaru, ali Vukanović je nekoliko puta odlično intervenisao.

Ipak, golman Leotara je bio nemoćan u 15. minuti, kada udarcem sa ruba šesnaesterca Tonći Mujan dovodi Širokobriježane u vodstvo.

Zatim je poništen gol gostiju, tačnije kapitena Bože Muse, u 22. minuti zbog faula u napadu, da bi pred kraj poluvremena Leotar ipak izjednačio. Bila je to jednostavna akcija Trebinjaca, Zec je asistirao Aćimoviću za 1:1.

Na početku drugog poluvremena mnogo sreće imali su gosti, Sekulović pogađa stativu. Nakon toga Široki uspostavlja ponovo dominaciju, koja je urodila plodom u 54. minuti, kada Medić istrčava sam pred Vukanovićča i rutinski ga matira.

Prednost Širokog povećao je rezervista Ikić u 70. minuti te tako najavio povratak u formu koja ga je krasila prije teške povrede.

Rezultat se nakon toga nije mijenjao, ostalo je 1:3 do posljednjeg sudijskog zvižduka.