Simone je napravio veliku taktičku grešku u derbiju. “Džeko je ostao na cjedilu”

Milan je u velikom derbiju italijanske Serije nakon sjajnog preokreta savladao vodeći Inter i primakao se gradskom rivalu na samo bod zaostatka. Inter, aktuelni prvak, vodi sa 53 boda iz 23 meča, Milan ima bod manje i utakmicu više.

Tim našeg reprezentativnog napadača Edina Džeke poveo je u 38. minuti pogotkom hrvatskog veznjaka Ivana Perišića. No, u finišu su uslijedio šok, od 75. do 78. minute, kada je francuski napadač Olivier Giroud dva puta pogodio mrežu prvaka za pobjedu Milana od 2:1.

Mnogi komentatori u italijanskim medijima naglašavaju da je trener Intera Simone Inzaghi napravio grešku, jer se nakon vodstva povukao i ograničio na odbranu, čije je odsjekao napadače Džeku i Lautara Martineza od ostatka ekipe.

Bez pravih lopti i podrške, napadači Intera ostali su na cjedilu, bez šansi da ugroze gol rivala...

"Gledajući unatrag, čini se da je bila pogreška Inzaghija i njegove momčadi što su se tako snažno usredotočili na držanje Milana, praktički čuvajući vodstvo.

Tada je došao red da se Edin Džeko i Lautaro Martinez, koji su se prethodno činili živahni, osjećaju izolirano od glavne bitke na terenu. Simoneova odluka da Martineza zamijeni Alexisom Sanchezom u 69. minuti nije ništa promijenila.

Nije pomoglo ni kada je Brozovića zamijenio Matiasom Vecinom i izvukao Bastonija za Darmiana u 82., prešavši na sistem na četiri igrača u odbrani", jedan je od stručnih komentara.