Rendulić: Držat ćemo tenziju, želimo duplu krunu

Krunoslav Rendulić je krajem novembra preuzeo klupu Zrinjskog nakon što je Sergej Jakirović odlučio prihvatiti poziv hrvatskog prvoligaša Rijeke.

Međutim, na igri i rezultatima mostarskih nogometaša to se ništa nije osjetilo. Naprotiv, gdje je stao njegov prethodnik, Rendulić je nastavio i superiono doveo Zrinjsk do odbrane titule prvaka Bosne i Hercegovine.

Pobjeda u Posušju (2:0) u današnjem duelu 29. kola Premijer lige BiH, osigurala je Zrinjskom titulu, četiri kola prije kraja.

Prvo poluvrijeme nije izgledalo najbolje. U poluvremnu smo se presloćili, zaigrali kako znamo. Imali smi problema, jer nam je 5-6 igrača failo. Ipak ovi ikoji su igrali su ih odlično zamijenili", rekao je Rendulić o duelu u Posušju.

Potom se trener iz Hrvatske (49) osvrnuo na titulu.

"Čestitam svima na tituli, a ovaj put bih se osvrnuo i na one ljude iza zavjese, koji daju obol. Naši fizioterapeuti, ekonomi, doktori, čistačice, ljudi koji održavaju teren", kaže Rendulić.

Iako kaže da će u završnici prvenstva šansu dobiti i igrači koji su nešto manje igrali tokom sezone, ipak naglašava da će držati tenziju zbog predstojećeg finala Kupa BiH protiv gradskog rival Veleža.

"Dat ćemo sve od sebe da osvojimo duplu krunu", rekao je Rendulić koji je u 16 službenih mečeva kao trener Zrinjskog postigao čak 15 pobjeda uz samo jedan poraz.