Pogledajte kako je Lana osvojila peto mjesto. Vodila je gotovo cijelu utrku, ali onda…

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar nastupila je na Svjetskom kupu u Berlinu u finalnoj utrci na 200 metara delfin i osvojila peto mjesto.

Zanimljivo je da je malena Lana vodila 75% utrke. No, na kraju je izdala snaga, te se morala zadovoljiti petim mjestom. Ipak, i to je odličan rezulat za 16-godišnju Mostarku.

Podsjetimo, najbolja bosanskohercegovačka plivačica je jutros osvojila prvo mjesto u svojoj kvalifikacionoj grupi. Iza sebe je ostavila Aminu Kajtaz, plivačicu bosanskohercegovačkih korijena koja nastupa za Hrvatsku.

Lana iza sebe ima historijsku godinu. Postala je seniorska prvakinja Evrope i višestruka juniorska prvakinja Evrope. Uz to je Lana osvojila i dvije zlatne medalje na Mediteranskim igrama.

Mlada Mostarka sada se fokusira na pripreme za nastup na svjetskom seniorskom prvenstvu u malim bazenima koje će se održati u Melbourneu od 13. do 18. decembra.