Vražje more (japanski Ma-no Umi), poznatije i po imenu Zmajev trougao područje je u Tihom oceanu oko japanske obale i otoka Ogasawara zovu novi Bermudski trougao. Ono uključuje dobar dio Filipinskog mora.
Leži tačno nasuprot Bermudskog trougla te se smatra njegovim tihooceanskim pandanom. Povrh svega, i u tome području zabilježene su aktivnosti koje se teško mogu objasniti.
Prije nekoliko hiljada godina, Kinezi su vjerovali da u tom moru živi monumentalni zmaj koji vuče brodove prema dnu kako bi nahranio svoju glad. Ne čudi stoga što nestanak brodova u Vražjem moru danas mnogi pripisuju tom mitskom biću.
Postoje priče o tome kako je veliki mongolski vođa Kublaj-kan pokušao napasti Japan još u 13. stoljeću. No izgubio je 40 hiljada ljudi upravo u Zmajevom trouglu. Tokom 19. stoljeća mnogi su moreplovci prijavljivali nenadano pojavljivanje misteriozne dame na svojim jedrenjacima.
Ipak, najpoznatija priča datira iz 1952. godine, kada je u septembru nestao istraživački brod Kaio Maru No. 5 s cijelom posadom od 31 osobe. Istraživači su ispitivali aktivnost podvodnog vulkana Myojin-sho, te se nikad nisu vratili kući.
Prema natpisima Charlesa Berlitza iz 1989. godine u knjizi ''The Dragon's Triangle'', japanska je vojska od 1952. godine do 1954. godine na ovom području izgubila pet brodova s oko 700 osoba. Zbog toga ga je Japansko ministarstvo pomorstva i ribolova proglasilo opasnim na sredini prošlog stoljeća.
Šta se s nestalim ljudima i brodovima uistinu dogodilo, nikad nije u potpunosti razjašnjeno. Kao i u slučaju Bermudskog trougla.
Nauka tvrdi da u pitanju nije paranormalna aktivnost, već postojanje zarobljenih količina opasnih plinova na morskom dnu. Tačnije, riječ je o nalazištima metanskog klatrata koji na temperaturi višoj od 18 Celzijevih stepeni mogu izazvati zapanjujuću eksploziju. I potopiti brodove bez ikakvih ostataka i dokaza.