Nikola Jokić potpuno izgubio živce pa isključen. Denver nije imao šanse protiv Sunsa

Nikola Jokić je isključen u četvrtoj utakmici polufinala plej ofa Zapadne konferencije, a bez njega ekipa Denvera je doživjela poraz od Phoenixa (118:125) i tako završila ovu sezonu.

Najkorisniji igrač NBA lige je poslije promašaja i pogleda ka sudijama koji nisu svirali prekršaj nad njim napravio jak faula na Chrisu Painu, poslije čega je ušao i u žešću raspravu sa Devinom Buckerom.

Arbitri su pregledali snimak i donijeli odluku da isključe srpskog centra zbog dva flagrantna faula.

"Želio sam da promijenim ritam igre, da nam dam malo energije, možda da malo promijenim sudijski kriterij, pa sam napravio jak faul. Da li sam udario Pejna ili nisam? Ne znam. Sigurno nisam želio da ga povrijedim ili namjerno udarim u glavu. Iskreno sam mislio da me neće izbaciti – istakao je Jokić.

Sve se desilo na tri minuta i 52 sekunde prije kraja treće četvrtine, do tada Džoker je postigao 22 poena (8/13 za dva, 1/4 za tri, 3/4 slobodna bacanja), a uz to je imao 11 skokova, četiri asistencije i blokadu.

Will Burton je meč završio sa 25, Michael Porter Jr. je dodao 20, Monthy Morris 19, a Facundo Campaco 14 poena, što nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz.