Nevjerovatna drama u Bratislavi. Zrinjski je učinio sve ali nije uspio izbaciti Slovan!

Nogometaši Zrinjskog ispali su iz kvalifikacija za Ligu šampiona nakon što su večeras u Bratislavi sa Slovanom odigrali 2:2 u revanšu 2. pretkola. U prvom meču prije sedam dana Slovan je slavio 1:0.

Večerašnju utakmicu domaćin je mnogo bolje počeo. Već u 5. minuti, iz drugog kornera na meču, Slovan je poveo nakon što je Čavrić ostao sam kao duh u šesnaestercu bh. prvaka.

Svega tri minute kasnije domaći su ponovo zaprijetili i to preko Lovata, ali Marić je odbranio.

Bio je to period meča kada je Slovan potpuno kontrolisao stvari na terenu i Zrinjski je jedva dolazio do lopte.

Jedan od rijetkih napada Plemića u tim trenucima upropastio je Ćuže u 14. minuti koji iz lijepe pozicije loše ubacuje loptu.

Na prvu kakvu takvu šansu Zrinjskog čekali smo do 24. minute. Kožulj je šutirao sa 20-ak metara, ali direktno u Borjana. Svega četiri minute kasnije Bilbija lijepo spušta loptu Ćužeu, ali ovaj slabo šutira.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih šansi i Slovan je mogao na odmor puno zadovoljniji.

Drugo poluvrijeme

Trener bh. prvaka Krunoslav Rendulić izvršio je dvije izmjene na poluvremenu, ali one nisu uticale na to da gledamo opasniji Zrinjski u nastavku.

Nije bilo previše dešavanja sve do 57. minute kada Čavrić dobija duel protiv Barišića, ali u situaciji jedan na jedan loše šutira i ostalo je 1:0.

U 66. minuti domaći dolaze i do drugog gola. Lijepu akciju vrlo preciznim i snažnim udarcem završava Zuberu.

Zrinjski se nije predavao i samo osam minuta kasnije dolazi do pogotka. Nakon kornera vrlo slabo su reagovali u odbrani domaćih što koristi Barišić za 2:1.

U 92. minuti Ćanadžija je fantastično šutirao iz voleja, ali pogodio stativu. Lopta se odbila do Ivančića koji pogađa za 2:2.

Ipak, vremena za čudesni preokret nije bilo i Slovan je prošao dalje.

Zrinjski se nakon ovog poraza seli u Evropsku ligu gdje takmičenje nastavlja u trećem pretkolu.