Neviđen haos u Turskoj: Fudbaler Galatasaraya tukao saigrača usred utakmice

Nevjerovatne scene viđene su na startu fudbalskog šampionata Turske.

Giresunspor je ugostio ekipu Galatasaraya, koja je isprva krenula otprilike kako je i planirala: povela je golom Mbayea Diagnea u 31. minuti, isti igrač je promašio jedanaesterac devet minuta kasnije, ali je autsajder u 45. minuti ostao s igračem manje, što je dodatno kaznio Cicaldau, realizujući penal pred odlazak na veliki predah.

A onda, neviđen haos.

Igrao se 63. minut, kada je 22-godišnji igrač Galate, Kerem Aktarkoglu, nečim iznervirao klupskog kolegu iz Brazila, Marcaaa.

Taj 25-godišnji defanzivac je prišao saigraču, udario ga najprije glavom, a onda i pesnicom u lice.

Ostali članovi Galatasaraya su pritrčali da ih rastave, a sudija Ozdamar je Marcau odmah pokazao crveni karton zbog brutalnog, krajnje nesportskog ponašanja.

Čuveni trener istanbulskog kluba, Fatih Terim, iz igre je tada izveo i Aktarkoglua, a rezultat, koji je ostao u drugom planu, nije se više mijenjao - meč je završen pobjedom gostiju od 0:2.