Bakir Izetbegović prije nekoliko dana je intervjuu za MTV Igman, govoreći o trzavicama u sarajevskoj SDA, kazao da voli Čamparu. Mislio je Izetbegović na Aljošu, zastupnika u Skupštini KS, ministra unutrašnjih poslova FBiH i delegata u Domu naroda FBiH.
Predsjednik SDA je kazao kako Čampara ima pravo na svoje mišljenje ali da nije ok da ne glasa kako se dogovori unutar SDA, ali da on njega ipak voli jer "ima energiju". Izetbegović je još dodao da Čampara sad misli da treba da popravlja SDA.
Izljevi emocija su nastavljeni. Ovaj put je svoje na vidjelo iznio Čampara, koji je gostovao na Hayatu.
"Volim i ja njega, možda i više nego što on voli mene. Ali, naravno, hvala mu na tome. Ja imam pravo da govorim ono što mislim, što osjećam, i ja ću tako nastaviti djelovati. Ja uopće nisam nezadovoljan sa svojom ličnom pozicijom. Ja sam član Predsjedništva SDA, dobio sam najviše glasova za člana Predsjedništva SDA od svih kandidata koji su bili. Bio sam na lokalnim izborima na četvrtom mjestu u Kantonu Sarajevo i tu sam dobio najviše glasova, dakle ne radi se o nekom ličnom nezadovoljstvu. Ali, na primjer, ja nisam zadovoljan niti se mogu pomiriti kada se kaže da nas u Kantonu Sarajevo kao generatoru promjena, kao kulturnom, historijskom, obrazovnom, naučnom centru, može voditi neko ko nije baš dovoljno obrazovan. Ja mislim da nas moraju voditi najbolji među nama", rekao je Čampara, te nastavio:
"Najobrazovaniji, najelokventniji, najkompetentiji, najinovativniji, najkreativniji, mlađi ljudi sa dovoljno energije, sa dovoljno iskustva, ja se borim za to. To su sve proklamovani ciljevi koje smo mi usvojili na kongresnim dokumentima na zadnjem Kongresu SDA. Dakle, ja se jednostavno borim za to i mislim da je obrazovanje osnovna grana, osnov svega kako ćemo unaprijediti naše društvo u Bosni i Hercegovini. Ja nikad neću pristati da neko bude direktor neke agencije ili to mogu podržati, ili bilo čega, ili ministar neko ko nema adekvatnu diplomu, ko nije završio na normalan način fakultet. Jer, na taj način tjeramo našu djecu i naše svršene studente iz BiH, onda oni ne vide budućnost u Bosni i Hercegovini. Mi moramo biti primjer mladim ljudima, odnosno omogućiti im da ostanu ovdje i da djeluju i rade u skladu sa vladavinom prava i vladavinom zakona, ukoliko mi stremimo ka evropskim integracijama. Ukoliko mi deklarativno pričamo priče, onda je to sasvim nešto drugo", zaključio je Čampara u intervjuu za Hayat.