Musa jači od 15.000 “Grobara”, Real slavio u paklu beogradske Arene

U paklenoj atmosferi beogradske Arene, pred više od 15.000 navijača, košarkaši Reala iz Madrida su večeras slavili protiv domaćeg Partizan u trećem susretu četvrtfinala Eurolige (82:80).

Naelektrisana atmosfera danima je vladala u glavnom gradu Srbije među navijačima Partizana. Bili su "Grobari" posebno naoštreni na večerašnji susret nakon opće tučnjave igrača dva tima u drugoj utakmici u Madridu prošle sedmice.

Pod posebnim pritiskom bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa. Uvredljivi transparenti dočekali su Musu i saigrače još prilikom jučerašnjeg dolaska u Beograd. Salve uvreda pratile su 24-godišnjeg Bišćanina i prije i tokom utakmice.

Musa je kao starter kod "Kraljeva" igrao 30 minuta, postigavši devet poena uz šest skokova i četiri asistencije.

Prethodno je Partizan dobio oba duela u Madridu. Posebno je ostao upamćen već spomenuti drugi meč u španskoj prijestonici, koji je prekinut minut i 40 sekundi prije kraja zbog opće tuče igrača oba tima.

Utakmica je registrovana rezultatom u trenutku prekida, a to je 95:80 za Partizan.

Naredna utakmica igrat će se već za dva dana, na istom mjestu, u beogradskoj Areni. Ukoliko "Kraljevi" dobiju i naredni duel u Beogradu te izjednače u seriji na 2:2 u pobjedama majstorica bi se igrala u Madridu (9. maj).

Pobjednik ovog duela će izboriti plasman na finalni turnir Eurolige na kojem će nastupiti četiri najbolje ekipe.

Final Four elitnog kontinentalnog takmičenja će biti održan od 19. do 21. maja u litvanskom Kaunasu.