La liga

Ludnica u Španiji: Barcelona se izvukla iz skoro nemoguće situacije i došla do pobjede na nevjerovatan način

Fudbaleri Barcelone na nevjerovatan način su došli do pobjede nad Celtom 3:2 kod kuće u šestom kolu La lige.

Gosti su šokirali Katalonce u 19. minutu kada je Jorgen Strand Larsen pogodio. Barcelona je imala veliki posjed lopte, inicijativu, i mnogo prilika, ali nije uspjela da postigne gol u prvom poluvremenu, te se na pauzu otišlo minimalnom prednošću Celte.

U nastavku, ekipa trenera Xavija krenula je još silovitije ka golu protivnika. Međutim, uslijedio je novi šok za domaće. Celta je duplirala prednost u 76. minutu preko Anastasiosa Douvikasa. Nakon toga, uslijedio je veliki preokret. Robert Levandovski postigao je dva gola, najprije u 81 a potom i u 86. minutu. Pobjedu i erupciju oduševljenja domaćih navijača na tribinama „Olimpica“, gde Barcelona igra dok je „Camp Nou“ na renoviranju, doneo je Joao Cancelo golom u 89. minutu.

Barcelona je sada lider na tabeli, sa 16 bodova, ali bi Real Madrid mogao da je prestigne ukoliko ostvari pobjedu u ovom kolu. Celta zauzima 17. mjesto sa četiri boda.