Liverpool pregazio United: “Crveni đavoli” poniženi na Anfieldu

Liverpool je dočekao Manchester Uniteda u derbiju 30. kola engleskog Premiershipa. Mnogi su prije početka meča očekivali pobjedu domaćina, ali su "Redsi" na zaista superioran način pregazili United.

U petoj minuti susreta Diaz je najavio šta čeka Crvene đavole večerasna Anfieldu pogotkom za 1-0. Već u 22. minuti bilo je 2-0.

Sadio Mane je sjajnom asistencijom pronašao Mohameda Salaha, a egipatski napadač rutinskom realizacijom pogodio mrežu De Gee.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 2:0, iako je Liverpool imao još nekoliko prilika da poveća vodstvo, sa druge strane United u prvom dijelu nije imao niti jedan šut u okvir gola protiivnika. Prvi udarac prema golu United je uputio u 57. minuti susreta.

U 68. minuti na asistenciju Diaza pogodio je Mane, a onda i Salah na asistenciju Diogo Jote u samom finišu utakmice za konačnih i velikih 4-0.

Liverpool je ovom pobjedom zasjeo na čelnu poziciju Premiershipa, sa dva boda više i utakmicom više od Manchester Cityja.