BH STRUČNJAK

Kragujevčani su nezaustavljivi: Feđa Dudić u potpunosti preporodio Radnički

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca su danas u okviru 22. kola Super Lige Srbije savladali Javor u gostima rezultatom 3:0.

Kragujevčani, koje sa klupe predvodi bosanskohercegovački stručnjak Feđa Dudić, su već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika. Prvi gol je postigao Vidosavljević u 37. minuti iz penala, a zatim je Bevis postigao dva pogotka u nadoknadi vremena, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Također treba napomenuti da je upravo Bevis u 70. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, ali to nije mnogo pomoglo domaćoj ekipi.

Feđa Dudić tako nastavlja sa nizom odličnih rezultata na klupi Radničkog, na koju je sjeo kada je Radnički bio na posljednjem mjestu na tabeli. Od tada su se “preporodili” i trenutno zauzimaju petu poziciju sa 32 osvojena boda. U posljednjih sedam susreta Radnički ne zna za poraz, a ukoliko nastavi u ovom ritmu, postat će ozbiljan konkurent za mjesta koja vode u kvalifikacije za UEFA-ina takmičenja iduće sezone, piše scsport.ba