PRIJATELJSKI MEČ

Golijada u Umagu: Sarajevo nadigralo Makedoniju GP, ali nije slavilo pobjedu

Fudbaleri Sarajeva danas su u Umagu remizirali u prijateljskoj utakmici protiv Makedonije GP odigravši rezultatom 3:3.

Makedonija GP je stigla do vodstva u 11. minuti nakon greške igrača Sarajeva, kada je Balotelli pogodio za 1:0.

Sarajevo gol nije pokolebao te su bolje djelovali na terenu i stvarali prilike. Do izjednačenja su stigli golom Penerande u 29. minuti koji postiže gol za 1:1. Iako je Sarajevo stvorilo poslije gola još nekoliko prilika, rezultat se nije mijenjao do kraja poluvremena.

Na samom početku drugog dijela, u 47. minuti jedan igrač Makedonije GP nespretno je pogodio sopstvenu mrežu za 2:1 za Sarajevo.

Na 3:1 povisio je Nemanja Anđušić i činilo se da je utakmica gotova. Međutim, makedonski tim se vratio i izjednačio.

Najprije je Fazli pogodio za 3:2, da bi iz gužve jedan igrač Makedonije GP u 83. minuti izjednačio rezultat i postavio konačnih 3:3.