Galatasaray preko Olimpije iz Ljubljane izborio play-off za Ligu prvaka

Galatasaray je u uzvratnom meču trećeg kola kvalifikacija za nogometnu Ligu prvaka slavio u Istanbulu protiv Olimpije iz Ljubljane rezultatom 1:0 i izborili plasman u doigravanje za grupnu fazu, javlja AA.

Turski Galatasaray je i u prvoj utakmici u gostima savladao Olimpiju rezultatom 3:0.

Pogodak za Galatasaray u revanšu na "RAMS Parku" u Istanbulu postigao je Mauro Icardi u 24. minuti.

Galatasaray je od 65. minute igrao sa igračem manje nakon što je Lucas Torreira dobio crveni karton.

U ostalim mečevima poljski Rakow je nakon pobjede sa 2:1 u prvoj utakmici i u revanšu savladao Aris 1:0 te izborio plasman u doigravanje za grupnu fazu.

Maccabi Haifa je prošao dalje tako što je u revanšu savladao Slovan Bratislavu rezultatom 3:1, a u prvoj utakmici izraelski tim je također upisao pobjedu sa 2:1.

Portugalska Braga je također izborila plasman dalje tako što je u prvom meču savladala srbijsku ekipu TSC sa 3:0, a u uzvratnoj utakmici bili su bolji sa ubjedljivih 4:1.

Nakon poraza u prvoj utakmici od Klaksvika s Farskih otoka koji je bio bolji sa 2:1, norveški Molde je u revanšu uspio slaviti rezultatom 2:0 i proći u doigravanje za grupnu fazu.