premijer liga bih

Fudbaleri Sarajeva poraženi na Pecari. Katastrofalna greška golmana Šahinovića presudila bordo timu

Sarajevo u jednom od derbija osmog kola gostovalo Širokom Brijegu
(Foto: FK Sarajevo)

Ekipa Fudbalskog kluba Sarajevo je u derbiju 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine gostovala Širokom Brijegu na stadionu Pecara. Domaćin je slavio sa 1:0.

Bio je to duel klubova koji su u susret ušli kao vodeći na tabeli, sa po 13 bodova. Sada Široki vodi na 16 bodova iz šest mečeva. Sarajevo ima tri boda manje i utakmicu više.

U 73. minuti golman Sarajevo Muhamed Šahinović napravio je ogromnu grešku. Mladi čuvar mreže je pokušao ispucati loptu sa ivice svog kaznenog prostora.

Međutim, to je učinio veoma loše i praktično predao loptu domaćem napadaču Stephenu Chineduu.

Nigerijski napadač takav poklon nije propustio, već se odlično snašao i preciznim lob udarcem pogodio praznu mrežu. To je i odlučilo pobjednika.

Prethodno je početkom drugog poluvremena napadač Sarajeva, Brazilac Renan Oliveria, pogodio stativu.

Sarajevu je ovo bio drugi poraz u sezoni, prvi pod novim trenerom Simonom Rožmanon. Široki je i dalje bez poraza.

Raspored 8. kola: Široki Brijeg - Sarajevo 1:0. Subota: Tuzla City - Borac (16 sati), GOŠK - Igman (18.30), Velež Sloga Doboj (20.45). Nedjelja: Zvijezda-09 - Posušje (16), Zrinjski - Željeničar (19.45).

Poredak: Široki Brijeg 16 bodova (6), Sarajevo 13 (7 utakmica), Borac 12 (5),Velež 11 (6), Posušje 9 (7), Željezničar 9 (7), Igman 9 (7), sloga doboj 9 (7), GOŠK 8 (7), Tuzla City 6 (6), Zvijezda-09 3 (7).