TURSKA SUPERLIGA

Fenerbahce preokrenuo, igrač koji je ušao umjesto Džeke donio pobjedu

Istanbul je bio domaćin susreta u kojem su snage odmjerili turski velikan Fenerbahce i ekipa Kasimpase. Konačan rezultat ovog meča nakon uzbudljive završnice bio je 2:1.

U dresu Fenerbahcea od prve minute zaigrali su reprezentativci Bosne i Hercegovine, Edin Džeko i Rade Krunić, a u dresu gostujuće ekipe u prvih jedanaest zaigrao je još jedan reprezentativac, Haris Hajradinović.

Fener je do ovog susreta upisao 15 utakmica bez poraza u domaćem prvenstvu, a gosti su do gostovanja u Istanbulu uspjeli uvezati četiri utakmice bez poraza, a gledajući međusobne susrete, uloga favorita pripisana je domaćinu koji od Kasimpase poražen samo jednom na domaćem terenu u ligi i to davne 2009. godine.

Nakon prvog poluvremena u kojem su mreže mirovale, gosti su u 58. minuti stigli do vodstva, strijelac je bio Jackson Porozo.

Radost gostiju trajala je svega 64. minute jer je Mert Hakan Yandas u 64. minuti sjajnim pogotkom poravnao na 1:1, četiri minute prije izjednačujućeg gola igru je napustio Rade Krunić, drugi reprezentativac BiH u redovima Fenerbahcea, Edin Džeko, igrao je do 77. minute kada je umjesto njega ušao Michy Batshuayi.

U redovima gostujuće ekipe, Haris Hajradinović je igrao sve do finiša susreta, tačnije 85. minute kada ga je zamijenio Trazei Thomas Zai.

Sudijska nadoknada je donijela pravu dramu, penal za domaće izborio je Szymanski, Batshuayi je šutirao, ali je Ali Emre Yanar odbranio, ipak nakon njegove odbrane lopta se odbila do Batshuayia koji se na kraju ipak upisao u listu strijelaca i donio bitne bodove Feneru, prenosi scsport.

Ovom pobjedom Fenerbahce je došao na prvu poziciju sa bodom i utakmicom više od Galatasaraya koji svoj susret igra u ponedjeljak 26. februara protiv Antalyaspora.