Fantastični Džanan Musa i društvo izbacili Partizan. Real ide u borbu za prvaka Evrope!

Džanan Musa i njegov Real Madrid izborili su plasman na finalni turnir Eurolige za košarkaše.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine sa svojim klubom napravio je čudo, jer se prvi put u historiji play-offa elitnog kontinentalnog takmičenja desilo da je jedna ekipa slavila u seriji nakon što je imala zaostatak od 0:2 u pobjedama.

Bili na rubu ponora

"Kraljevi" su to uspjeli protiv beogradskog Partizana koji je četvrtfinale otvorio sa dvije pobjede u Madridu. No, prvak Španije je uzvratio sa dvije pobjede u prijestonici Srbije. Tako je izborio majstoricu na svom terenu.

Real je večeras u petoj utakmici pred svojim navijačima slavio sa 98:94. Sjajni Musa je na parketu proveo 25 minuta te zabilježio 20 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Bio je najefikasniji u redovima Reala.

Real je u 21. minuti bio na rubu ponora. Gubio je čak 41:58. Međutim, uspjeli su "Kraljevi", na krilima Muse i saigrača, napraviti fantastičan preokret.

U 34. minuti domaćin je uspio izjednačiti na 81:81. Potom je Real preuzeo vodstvo. U 37. minuti bilo je 91:86, potom i 95:87.

Final Four Eurolige će se igrati u litvanskom Kaunasu od 19. do 21. maja.

Veliki duel u polufinalu

U završnicu turnira ranije se plasirala španska Barcelona koja će biti u polufinalu rival Realu. Katalonci su sa maksimalnih 3:0 izbacili litvanski Žalgiris.

Plasman na Final Four jučer su osigurali košarkaši Olympiacosa. Grčka ekipa je kao domaćin u Atini u petoj utakmici četvrtfinala play-offa slavila protiv turskog Fenerbahcea sa 84:72.

Rival "Crvenima" iz Pireja u polufinalu bit će Monaco. Francuski predstavnik je u večerašnjoj majstorici na svom parketu savladao ekipu Maccabija (Izrael) sa 97:86.