Edin Džeko ponovo strijelac. Upisao i asistenciju u pobjedi Intera!

Italijanski mediji Edin Džeko Inter Real Madrid

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko postigao je pogodak za Inter u večerašnjem susretu italijanske Serije A protiv Bologne. Inter je slavio sa 6:1.

Gosti su poveli preko Charalambosa Lykogiannisa u 22. minuti.

Edin Džeko postigao fantastičan pogodak

Edin Džeko je fantastičnim pogotkom poravnao u 27. minuti utakmice na milanskom stadionu Giuseppe Meazza. Susret se igrao u okviru 14. kola prvenstva Italije.

Dijamantu je ovo bio četvrti pogodak tokom ove sezone u Seriji A u 14 nastupa. Zabilježio je i dvije asistencije.

Treći je dodao također večeras, asistiravši Robinu Gosensu u 76. minuti.

Edin je zapažen ove sezone i u evropskoj Ligi prvaka.

Odigrao je svih šest mečeva te postigao tri gola uz jednu asistenciju.

Još dva gola Intera

Do kraja prvog poluvremena, nogometaši Intera postigli su još dva gola i na odmoru su vodili sa 3:1.

Federico Dimarco je u 36. minuti povisio na 2:1. Šest minuta kasnije treći pogodak za Nerazzurre postigao je Lautaro Martinez.

Dimarco je u 46. minuti postigao svoj drugi gol. Na 5:1 povisio je Hakan Calhanoglu u 59. minuti iz penala. Konačan rezultst postavio je Gosens.

Na tabeli vodi Napoli sa 38 bodova. Aktuelni prvak i Interov gradski rival Milan je drugi sa 30 bodova. Inter je ovom pobjedom prišao Milanu na tri boda razlike.