Čehno bijelog luka stavite na dasku i zgnječite ga bočnom stranom noža. Najprije se čuje zvuk pucketanja, a potom se ljuska odvoji i lakše ju je ukloniti. To je metoda jednostavnog guljenja bijelog luka koju koriste mnogi poznati kuhari.
Pomaže i trik s vrućom vodom. Razdvojite glavicu bijelog luka na čehna, stavite ih u zdjelu i prelijte vrućom vodom. Ostavite da stoje minutu, izvadite ih iz vode i uklonite ljusku.
Još nekoliko savjeta:
Sjeckate li bijeli luk prije dodavanja u jela, time ne dobivate najbolje iz tog prirodnog antibiotika.
Istraživanja pokazuju da je znatno bolje drobiti ili gnječiti bijeli luk te ga ostaviti da stoji desetak minuta prije korištenja u jelu, jer se na taj način lakše otpušta enzim alicin koji djeluje na prevenciju srčanih bolesti.
Bijeli luk je od davnina poznat kao odlična namirnica za jačanje otpornosti, a ako ne želite smrdjeti po njemu, jedite ga kuhanog u hrani, iako je sirov najučinkovitiji.
Trik kako se riješiti mirisa s prstiju
Vrlo je jednostavno, sve što trebate je kokosovo ulje. Nakon što ste narezali sav bijeli luk, dobro utrljajte kokosovo ulje u u dlanove i oko prstiju pa ruke potom isperite mlakom vodom.
Trik kako se riješiti mirisa bijelog luka iz usta
Posegnite za svježim peršunom! U njemu se nalazi visoka koncentracija klorofila, a upravo on uništava bakterije u ustima. One se počinju razvijati nakon jela, a to je direktan uzrok lošeg zadaha. Peršun je posebno dobro sažvakati nakon što se pojedu jela puna bijelog luka ili luka. Osim peršuna, pomažu i svježa menta, bosiljak i ružmarin.