Džanan Musa poput “Kralja”: Za 28 minuta nanizao 28 poena

Džanan Musa odigrao je strašnu partiju u Euroligi, ponajbolju od dolaska u Real Madrid.

U devetom kolu elitnog kontinentalnog takmičenja naš košarkaški reprezentativac za 28 minuta na parketu nanizao je 28 poena. Iz igre je šutirao izvanrednih 13/10.

Džanan Musa: Najbolji akter meča

Tome je dodao šest skokova te po dvije asistencije i osvojene lopte.

Bio je Džanan Musa, naravno, glavni igrač "Kraljeva" u gostujućoj pobjedi u španskom derbiju protiv Valencije (80:73). Meč je 23-godišnji krilni igrač završio kao najbolji akter, sa statističkim učinkom od čak 32 boda.

Dvocifreni u redovima aktuelnog prvaka Španije bila su još dvojica igrača. To su Gabriel Deck (16 poena) i Petr Cornelie (10). Kod poraženog domaćina prednjačili su Sam van Rossom (17) i Bojan Dubljević (15).

Nakon nepotpunog devetog kola, Real Madrid je treći na tabeli sa omjerom od 6/3.

Fenerbahce vodi na tabeli

Vodi turski Fenerbahce sa 8/1.

Slijede Olympiacos (Grčka), španski Real Madrid i Barcelona te francuski Monaco sa po 6/3.

Džanan je nakon devet odigranih mečeva u Euroligi na prosjeku od 14,7 poena, 3 skoka i 2,6 asistencija za 23,3 minute. Bio je starter u sedam od devet utakmica.

Musa je u prije nekoliko sedmica izabran za MVP-a, odnosno najkorisnijeg igrača šestog kola Eurolige.

Tada je briljirao u pobjedi Reala nad italijanskim Milanom, Imao je 25 poena, pet skokova i pet asistencija.

Ostvario je indeks korisnosti od 31, najviše do tada u njegovoj karijeri u Euroligi. Sada je i to nadmašio. Oborio je i lični rekord po broju koševa.