Džanan Musa ponovo dvocifren. Real gazi rivale u Euroligi

Džanan Musa igrao je samo 18 minuta, no i to mu je bilo dovoljno da ubaci dvocifreni broj koševa.

Košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao je 11 poena u dresu španskog Real Madrida koji je slavio u gostima protiv francuskog ASVEL-a (75:71) u 26. kolu Eurolige.

Fabien Causer (14 poena), Nigel Williams-Goss (13) i Gabriel Deck (12) predvodili su ujednačene strijelce "Kraljeva".

Nando de Colo i Johan Mathews ubacili su po 13 koševa za poražene.

Real Madrid tako je ostvario petu uzastopnu pobjedu. Francuska ekipa je, s druge strane, pretrpjela pet uzastopnih poraza i pala na omjer od 8/8.

Real je sada prvi na ljestvici Eurolige nakon što je napredovao do omjera od 18/7.

Realova odbrana dominirala je u ranoj fazi meča. Gosti su tada ostvarili dvocifreno vodstvo koje je naraslo na 15 koševa do poluvremena.