Đoković se upecao u mrežu, meč u Wimbledonu prekinut zbog “policijskog sata”

Susret osmine finala Wimbledona između Novaka Đokovića i Poljaka Huberta Hurkacza prekinut je sinoć u 23 sata zbog "policijskog sata" pri rezultatu 2:0 u setovima za srbijanskog tenisera.

Naime, stroga pravila nalažu da se ne smije igrati nakon 23 sata po lokalnom vremenu u englerskom Londonu.

Tada počinje svojevrsni policijski sat, mečevi se prekidaju i prebacuju za sljedeći dan.

Želja je da se zaštiti lokalno stanovništvo, koje ne želi gužvu i buku, koje sa sobom nosi noćna teniska akcija. Također, izazov predstavlja i transport i sigurni odlazak navijača i ostalih učesnika svojim kućama.

Samo je jedan teniser do sada prekršio to pravilo. Andy Murray je 2012. godine odservirao za pobjedu nad Marcosom Baghdatisom u četiri seta u 23:02.

Đoković je prije prekida dobio prva dva seta sa 7:6 i 7:6. Poljak je u prvom setu imao tri set lopte, ali ih nije iskoristio.

Drugi set imao je i komičan trenutak kada je Đoković pao preko mreže. To je i njegovog rivala Hurkacza natjeralo na smijeh.

Sedmerostruki prvak Wimbledona izgubio je ravnotežu i pao preko mreže kada je pokušao "zakucati" loptu u Poljakov dio terena.

Hurkacz nije mogao da se ne priključi publici na centralnom terenu koja se smijala ovoj nezgodi. No, pokazao je dobro sportsko ponašanje zagrlivši Đokovića na mreži.