bundesliga

Demirović pogađao i asistirao, ali Augsburg to nije uspio iskoristiti da upiše pobjedu

Bio je ovo prvi ligaški pogodak našeg napadača ove sezone

Ermedin Demirović upisao je gol i asistenciju u meču u kojem je njegov Augsburg remizirao protiv Bochuma (2:2).

Reprezentativni napadač Bosne i Hercegovine prvo je asistirao u 35. minuti za vodeći gol Diona Drene Belje. Potom se u 62. minuti i sam upisao u striojelce za 2:1.

Na nesreću domaćih, japanski napadač Takuma Asano (45+3, 64) bio je dvostruki strijelac za Bochum koji je tako izvukao bod sa gostovanja u trećem kolu njemačke nogometne Bundeslige.

Demirović (25) igrao je u sva tri ligaška meča ove sezone i na učinku je od jednog gola i tri asistencije.

Augsburg je sada 12. na tabeli sa dva boda. Toliko ima i poziciju slabije plasirani Bochum.