Chelsea iskoristio neočekivane kikseve Liverpoola i Man. Cityja

Deseto kolo Premijer lige ostat će upamćeno po velikim iznenađenjima.

Fudbaleri Liverpoola su prokockali vodstvo od 2:0 na Anfieldu i na kraju su remizirali sa Brightonom 2:2.

Jordan Henderson je u četvrtoj minuti načeo mrežu gostiju, a 20 minuta kasnije je Sadio Mane duplirao prednost "redsa".

Mane je postigao još jedan gol deset minuta poslije prethodnog, ali je on na kraju poništen zbog igranja rukom.

Brighton je u igru vratio Enock Mwepu u 41. minuti, a bod gostima je donio Leandro Trossard u 65. minutu utakmice.

Manchester City je na svom terenu poražen rezultatom 2:0 od Crystal Palacea.

Prvi gol na meču dao je Wilfried Zaha koji je u šestoj minuti matirao Edersona.

Sve dileme oko pitanja pobjednika otklonio je Connor Gallagher dvije minute prije kraja utakmice.

Kikseve "redsa" i "građana" je iskoristio Chelsea koji je sa 3:0 u gostima pobijedio Newcastle.

Recce Jamesa je tek u 65. minuti postigao prvi gol na utakmici, a u 77. je povisio na 2:0.

Konačan rezultat je dvije minute kasnije sa bijele tačke postavio Jorginho.

U istom terminu su odigrana još dva meča. Burnley je na svom stadionu sa 3:1 pobijedio Brentford, a Southampton je u gostima minimalnim rezultatom slavio protiv Watforda.