počela liga prvaka

Bura na Etihadu: City gubio od Zvezde pa se naljutio. “Petica” Barcelone na startu

Milan igrao bez golova protiv Newcastlea

Manchester City vodio je žestoku bitku za pobjedu u prvom kolu Lige prvaka, elitnog nogometnog kontinentalnog takmičenja u kojem brani trofej od prošle sezone.

Engleski prvak u meč prvog kola ušao je kao apsolutni favorit protiv Crvene zvezde.

Šokantan pogodak

Međutim, gosti iz Beograda su šokantno vodili na poluvremenu protiv "Građana", pogotkom Bukarija. Bio je to njihov jedini udarac u prvom dijelu meča.

Domaćin je ipak uspio napraviti preokret početkom drugog poluvremena na stadionu Etihadu. Dvostruki strijelac bio je argentinski napadač Alvarez u 47. i 60. minuti.

Treći gol za 3:1 u 73. minuti postigao je Rodri. To je bio konačan rezultat susreta.

Barcelona je sa 5:0 razbila belgijski Antwerpen. Dva gola je postigao Joao Felix. Po jedan su dodali Lewandowski i Gavi uz autogol Bataillea.

Mbappe i Hakimi (PSG) presudili su Borussiji Dortmund.

Poraz Šahtara

Rezuultati: GRUPA E: Feyenoord - Celtic 2:0, Lazio - Atletico Madrid 1:1.

GRUPA F: AC Milan - Newcastle United 0:0, Paris Saint Germain - Borussia Dortmund 2:0.

GRUPA G: Young Boys - RB Leipzig 1:3, Manchester City - Crvena Zvezda 3:1.

GRUPA H: Barcelona - Antwerpen 5:0, Šahtar - Porto 1:3.

Mečevi u preostale četiri grupe na rasporedu su sutra. Nakon šest kola, po dvije prvoplasirane ekipe igrat će u osmini finala.