Saalbach

Bravo! Elvedina Muzaferija 16. mjestom u finalu Svjetskog kupa u spustu zaključila fenomenalnu sezonu

U austrijskom Saalbachu danas je održana utrka spusta, na kojoj je naša najbolja skijašica Elvedina Muzaferija osvojila 16. mjesto s vremenom 1:46.96.

Prva je bila Austrijanka Cornelia Huetter (1:45.08), druga Slovenka Ilka Stuhec (+0.17), a treća Italijanka Nicole Delago (+0.49).

Elvedina Muzaferija je u petak nastupila u finalu Svjetskog kupa u disciplini superveleslalom, ali nažalost nije uspjela završiti utrku zbog pada nakon prvog prolaznog vremena na kojem je bila vodeća s 15 stotinki boljim vremenom od prvoplasirane.

Iza naše najbolje skijašice je zaista sjajna sezona, u kojoj je ostvarila najbolje rezultate u historiji bh. skijanja.

U švicarskoj Crans Montani osvojila je fantastično četvrto mjesto u spustu. Na istom mjestu je došla i do prve pobjede u karijeri u Europa kupu, također u utrci spusta. U super G-u je osvojila 23. mjesto s 89 bodova.