Benzema pogodio na oproštajnoj utakmici. Ovo je njegov posljednji gol za Kraljeve

U terminu od 18:30 odigrano je pet susreta La lige, a Real Madrid remizirao sa Bilbaom, dok je Atletico Madrid remizirao protiv Villareala.

Na oproštaju Benzeme od dresa Kraljeva, gosti su promašili penal u destoj minuti, Mikel Vesga je šutirao a Thibaut Courtois je odbranio njegov udarac.

Ipak Bilbao je uspio doći do vodstva u 49. minuti utakmice, Oihan Sancet je pokupio odbijenu loptu i pospremio je u mrežu Kraljeva. Došao je Real do izjednačenja u 72. minuti kada je Karim Benzema mirno realizirao penal i tako se golom oprostio od dresa Kraljeva jer ga je poslije toga zamjenio Luka Modrić.

Atletico Madrid je u gostima sa igračem manje remizirao sa Villarealom. Poveli su domaći u devetoj minuti golom Jacksona, desetak minuti kasnije Jorgandžije su uspjele izjednačite desetak minuta kasnije golom Correa.

Isti igrač je pogodio i za potpuni preokret u 56. minuti, da bi Witsel u 71. minuti zaradio crveni karton i tako otežao Jorgandžijama posljednjih dvadesetak minuta igre.

Villareal je uspio doći do poravnanja rezultata u trećoj minuti sudijske nadokande, a strijelac je bio Pascal.