Atomski fudbal u Madridu: Benzema i Haaland zaustavljeni, Vinicius i De Bruyne pogađali

Fudbaleri Real Madrida i Manchester Cityja odigrali su 1:1 u Madridu u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Prvo poluvrijeme

Građani su daleko bolje otvorili meč i na samom početku preuzeli kontrolu. Ekipa Pepa Guardiole u tim trenucima imala je nekoliko vrlo ozbiljnih situacija pred golom domaćina. Pokušavali su De Bruyne i Haaland najviše, ali Thibaut Courtois je bio sjajan na golu.

Real se pritiska oslobodio oko 15. minute i od tada je počeo da igra daleko bolje. Prvi pokušaj imao je preko Viniciusa koji je pokušao da uposli Benzemu, ali Dias je reagovao u posljednji čas.

Nešto bolja igra Realu se isplatila u 36. minuti kada na sredini kombinuju Modrić i Camavinga, lopta dolazi do Viniciusa koji pogađa vrlo precizno s ruba šesnaesterca.

Drugo poluvrijeme

Početkom drugog poluvremena ekipe su bile izjednačene, a City nešto kasnije ponovo preuzima kontrolu i pokušava doći do poravnanja. Veliku priliku za to imao je De Bruyne u 55. minuti, ali Courtois je ponovo fantastičan. Svega dva minuta kasnije u prilici je i Haaland, ali Alaba je to izblokirao u posljednji čas.

Cityju se pritisak isplatio u 67. minuti kada nakon greške Camavinge Gundogan dodaje do De Bruynea a Belgijanac fantastičnim udarcem s 20-ak metara pogađa za 1:1.

Do kraja meča Real je nešto bolji, a najbolju priliku imao je Benzema u 77. minuti, ali udarac glavom mu sjajno brani Ederson.

Do kraja meča rezultat se više nije mijenjao i ostalo je 1:1.

Revanš se igra za osam dana u Manchesteru a ovaj rezultat svakako više može radovati ekipu iz Engleske.