Arteta vodi Arsenal ka vrhu, Conte remijem debitovao u Engleskoj

Arsenal je pobijedio Watford rezultatom 1:0, Conte je na debiju sa Tottenhamom u Premijer ligi odigrao bez golova na "Goodisonu", dok su Leeds i Leicester remizirali rezultatom 1:1.

Arsenal je krenuo ofanzivno od samog početka, a već u sedmoj minuti pogodak je postigao Saka, ali je on poništen zbog ofsajda. Novu veliku priliku da povede Arsenal je imao u 36. minuti, ali je Aubameyangov penal pročitao Ben Foster i spriječio ga da postigne pogodak.

Arsenal je otpor gostiju uspio da slomi poslije nove sumnjive situacije, Maitland-Niles je presjekao loptu, usput oborio igrača Watforda, u nastavku akcije pogodio je Smith-Rowe, ali sudija nije svirao faul za gostujući tim.

Raphinha je nastavio svoju čudesnu seriju, pošto je u 26. minuti maestralno izveo slobodnjak i iznenadio Schmeichela za 1:0. Međutim, tek što su krenuli sa centra, gosti su odmah izjednačili. Poslije duge lopte, Barnes je odlično prošao po lijevom boku i pogodio same rašlje za 1:1.

Leeds je dominirao, stvarao šanse i bio bolji tim, a Leicester je to umalo kaznio. U 67. minuti gosti su postigli pogodak, ali je VAR signalizirao ofsajd poziciju Ademole Lookmana.

Antonio Conte nije mogao da bude zadovoljan izdanjem svoje ekipe na svom debiju u Premijer ligi. Tottenham je teško dolazio do šansi, doduše nije ni Everton bio mnogo bolji rival. Tottenham je najbliži golu bio u finišu prvog poluvremena kada je Kane pronašao Reguilona, ali je Španac bio neprecizan.

Još jedno uzbuđenje vidjeli smo u 65. minuti kada je Lloris oborio protivničkog igrača u svom šesnaestercu, sudija je najprije pokazao na bijelu tačku, ali je VAR intervenisao za promjenu te odluke.

Conte je probao izmjenama da promijeni ritam i igru svoje ekipe, uveo je Dohertyja i Lo Celsa umjesto Reguilona i Lucasa, potom i Ndombelea umjesto Sona. Upravo je Lo Celso imao najbolji pokušaj i to u 89. minuti, ali je bio za malo neprecizan.

Everton je u nadoknadi vremena ostao sa igračem manje, Holgate je tek što je ušao preoštro startovao i zasluženo zaradio isljučenje.