Premijer liga BiH

Željo pobijedio sam sebe autogolom glavom sa više od 10 metara udaljenosti od gola

U okviru 22. kola WWin lige Bosne i Hercegovine sastali su se Zvijezda 09 i Željezničar.

Gosti iz Sarajeva prvi do došli u prednost, ali je nisu uspjeli sačuvati, pa je susret završio pobjedom Zvijezde 09 rezultatom 2:1.

Željezničar je poveo u 33. minuti, kada je Boljević pogodio za vodstvo plavih sa Grbavice.

Ipak, Zvijezda 09 je izjednačila nekoliko minuta prije odlaska na odmor.

Saliman je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio, a Vadze s par metara pogodio za 1:1.

I, onda, u 64. minuti desio se krucijalni trenutak utakmice, kada je Zvijezda 09 povela sa 2:1.

Naime, igrač Želje je postigao rijetko viđen autogol, i to glavom sa više od 10 metara udaljenosti od gola protivnika.

Plavi su se tako nakon euforije i pobjede u prošlom kolu nad gradskim rivalom Sarajevom, vratili u zonu ispadanja.