bliži se septembar

U kakvoj formi “Zmajevi” stižu Kodri: Džeko i Dedić blistaju na startu sezone

Dvije prvoplasirane reprezentacije nakon 10 kola izborit će učešće na završnici Evropskog prvenstva 2024. u Njemačkoj.

Sedmica je ostala do okupljanja nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine koja će pod vodstvom novog selektora, povratnika na klupu "Zmajeva" Mehe Kodre, u septembru nastaviti kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Analizirali smo u kakvoj formi i s kakvim učinkom na klupskom planu u novoj sezoni igrači s Kodrinog spiska dočekuju duele s Lihtenštajnom u Zenici (8. septembar) i Islandom u Reykjaviku (11. septembar):

Golmani

Ibrahim Šehić (Khaleej FC - Saudijska Arabija): 3 nastupa, 270 minuta, 7 primljenih pogodaka (posljednji nastup: 24. august: AL-Ettifaq 1:1, 90 minuta proveo u igri).

Nikola Vasilj (St. Pauli - Njemačka): 4 nastupa, 360 minuta, 1 primljeni gol, 3 meča bez primljenog pogotka (27. august: Magdeburg 0:0, 90 minuta).

Kenan Pirić (AEK Larnaca - Kipar): 5 nastupa, 450 minuta, 10 primljenih golova (28. august: Ethnikos 5:5, 90 minuta).

Odbrana

Anel Ahmedhodžić (Sheffield United - Engleska): 3 nastupa, 270 minuta (27. august: Manchester City 1:2, 90 minuta).

Hrvoje Miličević (AEK Larnaca - Kipar): 6 nastupa, 495 minuta (28. august: Ethmnikos 5:5, 45 minuta - ušao kao izmjena).

Adrian Leon Barišić (Basel - Švicarska): 3 nastupa (Osijek - Hrvatska, prije transfera u Basel), 244 minuta (17. august: Adana Demirspor 3:2, 90 minuta).

Sead Kolašinac (Atalanta - Italija): 2 nastupa, 180 minuta (26. august: Frosinone 0:2, 90 minuta).

Amar Dedić (Salzburg - Austrija): 6 nastupa, 540 minuta, 3 gola, 2 asistencije (26. august: Wolfsberger 2:1, 90 minuta).

Jusuf Gazibegović (Sturm - Austrija): 8 nastupa, 701 minuta, 1 gol (26. august: Blau Weiss Linz 4;1, 90 minuta).

Dennis Hadžikadunić (Hamburg - Njemačka): 4 nastupa, 360 minuta (26. august: Hannover 1:0, 90 minuta).

Vezni red

Amir Hadžiahmetović (Besiktas - Turska): 7 nastupa, 537 minuta, 2 asistencije (24. august: Dinamo Kijev 3:2, 1 asistencija, 90 minuta).

Rade Krunić (Milan - Italija): 2 nastupa, 180 minuta (26. august: Torino 4:1, 90 minuta).

Miralem Pjanić (Sharjah - Ujedinjeni Arapski Emirati): 4 nastupa, 347 minuta, 2 asistencije (27. august: Al-Wasl 1:3, 90 minuta).

Sanjin Prcić (Strasborug - Francuska): 2 nastupa, 81 minut (27. august: Toulouse, 1 minut - ušao kao zamjena).

Benjamin Tahirović (Ajax - Nizozemska): 3 nastupa, 270 minuta, 1 asistencija (24. august: Ludogorets 4:1, 90 minuta).

Miroslav Stevanović (Servette - Švicarska): 3 nastupa, 149 minuta (19. august: Meyrin 8:0, 40 minuta - izašao zbog povrede).

Adi Nalić (Hammarby - Švedska): 2 nastupa, 105 minuta (3. august: Twente 1:1, 90 minuta).

Napad

Edin Džeko (Fenerbahce - Turska): 5 nastupa, 339 minuta, 4 gola, 3 asistencije (24. august: Twente 5:1, 1 asistencija, 20 minuta).

Ermedin Demirović (Augsburg - Njemačka): 3 nastupa, 222 minuta, 2 asistencije (27. august: Bayern 1:3, 1 asistencija, 90 minuta).

Kenan Kodro (Fehervar - Mađarska): 5 nastupa, 450 minuta, 3 gola (27. august: Mezokovesd 2:0, 90 minuta).

Smail Prevljak (Hertha - Njemačka): 5 nastupa, 136 minuta, 2 gola, 1 asistencija (26. august: Greuther Furth 5:0, 1 gol, 1 asistencija, 26 minuta - ušao kao izmjena).

Said Hamulić (Vitesse - Nizozemska): 2 nastupa, 131 minuta, 1 asistencija (19. august: PSV Eindhoven 1:3, 58 minuta).

Nemanja Bilbija (Zrinjski): 9 nastupa, 718 minuta, 8 golova, 1 asistencija (27. august: Zvijezda-09 5:3, 3 gola, 79 minuta).