Real ponižen na Etihadu. Stigao odgovor ostaje li Ancelotti na klupi

Italijanski trener Carlo Ancelotti (63) će i iduće sezone voditi Real Madrid uprkos porazu (0:4) od engleskog Manchester Cityja u polufinalu evropske Lige prvaka, rekao je jedan od direktora "Kraljevskog kluba" Emilio Butragueno.

"Carlo ima ugovor s nama. On je sjajan trener i sve je osvojio s nama.

Nadigrani od prve do posljednje minute

"Ovo je bila loša noć za sve nas. Jako smo tužni. Međutim, trebamo priznati protivniku da je bio bolji", dodao je za televiziju Movistar +.

Španski Real je prošle sezone osvojio Ligu prvaka. U ovogodišnjem polufinalu je pred svojom publikom odigrao 1:1 u prvom meču.

No, u srijedu navečer je razbijen u Manchesteru od prve do posljednje minute na stadionu Etihad.

Ancelotti, koji ima ugovor do 30. juna 2024., također je potvrdio da ostaje na klupi.

"Niko ne sumnja u mene. Predsjednik (Florentino Perez) bio je prilično jasan prije 15 dana", izjavio je Ancelotti.

Italijan je ove sezone s "Kraljevskim klubom" osvojio tri od mogućih šest trofeja.

Real je došao do pehara evropskog Superkupa, Svjetskog klupskog prvenstva i španskog kupa. Njegov rival Barcelona osvojila je prvenstvo Španije i španski Superkup.

"Ova ekipa je bila jako dobra ove sezone. Iduće će biti još bolja", napomenuo je Ancelotti.

Još ranije je rekao da želi ostati u Realu.

Bili su motivirani

"Nismo uspjeli opet ući u finale Lige prvaka, ali to nije zbog pristupa. Bili smo maksimalno motivirani. Međutim, naprosto smo izgubili od boljeg protivnika", rekao je Ancelotti.

Dodajući je da je polufinale uspjeh jer su u njemu samo četiri ekipe.

"Iduće sezone ćemo opet pokušati ući u finale", napomenuo je Ancelotti.

Real Madrid je rekordnih 14 puta bio prvak Europe.

Završio je svoj evropski put u trenutku kada se očekuje potpisivanje novih jednogodišnjih ugovora s najstarijim igračima, Lukom Modrićem (37), kapitenom Karimom Benzemom (35) i Tonijem Kroosom (33).

Njima ugovori istječu 30. juna baš kao i Marcu Asensiju (27), Daniju Ceballosu (26) i Nachi Fernandezu (33).

Butragueno je rekao da visoki poraz od Cityja nije razlog da se razmišlja o aktualnoj ekipi.

"Ovo je grupa sastavljena od veterana i mlađih igrača koja je osvojila puno toga. Šteta što nismo ušli u finale jer smo se jako veselili tome. No i Real Madrid mora nekada izgubiti. Trebamo priznati da je City bio bolji i ostati ujedinjeni", zaključio je Butragueno.