Slovaci o sukobu Hadžibegića s navijačima: Vikanje i gestovi, kao na seoskoj utakmici

Nažalost, jučerašnji poraz Bosne i Hercegovine od Slovačke u Bratislavi obilježio je i sukob selektora s navijačima.

Faruku Hadžibegiću se očito nisu svidjela negodovanja i dobacivanja s tribina, pa se nakon utakmice verbalno sukobio s navijačima.

O tome je na zanimljiv način pisao slovački sajt Sport Net, koji kaže da je to izgledalo kao na “seoskim utakmicama”.

“Vikanje i gestovi, kao na seoskoj utakmici. Selektor Bosne se posvađao sa navijačima”, napisao je pomenuti sajt.

Slovaci, mada uzdrmani neočekivanim domaćim remijem u prvom kolu protiv Luksemburga, glatko su savladali “Zmajeve” sa 2:0. Nije nam pomoglo ni to što je posljednjih pola sata odigrao i nedovoljno oporavljeni Edin Džeko.

Dijamant je propustio susret u Zenici. No, sinoć je selektor Faruk Hadžibegić i njega gurnuo u vatru te promijenio formaciju sa igračem više u veznom redu u drugom poluvremenu.

Podsjetimo, nakon utkamice obratio se Hadžibegić.

“Pravili smo individualne greške, to je presudilo protiv iskusne ekipe koja će biti tvrd orah mnogima. Bez koncentracije svih 90 minuta teško je postići bolje rezultate. Kvalifikacije traju deset utakmica, svi će tražiti šansu da budu među prva dva.

Imamo tri boda. To trebamo cijeniti. Pokazali smo u Zenici da možemo. Ali, mene brine koliko možemo izdržati taj ritam ritam. U tri dana to nismo mogli izdržati i to je jedan od razloga za poraz”, rekao je Hadžibegić.