City nokautiran u gradskom derbiju. Haaland postao “nevidljiv”

Manchester City pretrpio je nokaut u gradskom derbiju u engleskoj nogometnoj Premier ligi. Domaći Manchester United je slavio sa 2:1.

"Građani" su u 60. minuti poveli kao gosti na Old Traffordu pogotkom Jacka Grealisha. Asistirao mu je Kevin de Bruyne.

No, aktuelni prvak Engleske u finišu meča, za samo četiri minute, ostao je i bez vodstva i bez bodova.

Prvo je Bruno Fernandes u 78. minuti izjednačio na 1:1. Casemiro mu je asistirao. Nakon sudačke analize, gol je ipak priznat.

Prethodno je razmatrano da li je napadač "Crvenih đavola" Marcus Rashford, koji je bio u ofsajdu, utjecao na igru.

Radost domaćih navijača tek što se stišala, njihovi ljubimci su napravili potpuni preokret. Spomenuti Rashford je pogodio za 2:1!

S druge strane, najbolji svjetski napadač Erling Haaland bio je praktično nevidljiv. Čovjek koji je do danas u 16 mečeva ove sezone u Premier ligi nanizao 21 gol nije učinio ništa.

United (38 bodova) ovom se pobjedom primakao gradskom rivalu Cityju (39) na samo bod zaostatka. Oba tima su odigrala po 18 susreta. City je drugi na tabeli, a ovo mu je bio treći ovosezonski poraz.

Vodeći Arsenal ima 44 boda uz meč manje. Arsenal se sutra u derbiju Londona sastaje sa Tottenhamom.