Edin Džeko ponovo strijelac! Nije mu smetala pauza

Edin Džeko postigao je gol za Inter u pobjedi protiv Reggine (2:0) u pripremnom meču pred nastavak sezone u italijanskoj nogometnoj Seriji A.

Napadač reprezentacije Bosne i Hercegovine mrežu žilavog rivala načeo je u 80. minuti. Golu je prethodio korner koji je izveo Hakan Calhanoglu.

Nakon ubačaja u kazneni prostor, Dijamant je bio najviši u skoku i glavom pogodio za vodstvo ekipe iz Milana.

Pobjedu Intera potvrdio je u posljednjih minutama meča belgijski napadač Romelu Lukaku.

Inter će u prvom ligaškom duelu u nastavku sezone (4. januar) igrati veliki derbi protiv vodećeg Napolija.

Prije toga će Džeko i saigrači imati još jednu provjeru, protiv ekipe Sassuola.

Podsjetimo, klupska državna prvenstva širom svijeta bila su zaustavljena na više od mjesec zbog održavanja Svjetskog prvenstva u Kataru.

Naš kapiten ove sezone igra odlično u Interu. Zabio je devet golova i zabilježio četiri asistencije u 21 odigranom meču u svim takmičenjima.

Džeki ugovor sa timom iz Milana ističe krajem juna 2023. godine. Najrealnija opcija je da dobije jednogodišnji ugovor uz mogućnost produženja na još jednu godinu.

No, spominje se interes pojedinih drugih klubova koji su možda spremni ponuditi bh. napadaču bolje finansijske uvjete od onih koje mu nudi Intrer.