City teškom mukom probio Atleticov bedem, Liverpool opravdao ulogu favorita

Teškom mukom je Manchester City večeras došao do pobjede nad Atleticom na svom Etihadu, u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka.

Susret je uglavnom bio tvrd i monoton, bez previše konkretnih prilika. Domaćin je uporno pokušavao pronaći pukotinu u granitnoj odbrani Atletica.

Ko čeka, dočeka. Pogodak se desio u 70. minuti, Foden je pružio pas u prostor za De Bruynea, Belgijanac utrčao u šesnaesterac i iskosa matirao Oblaka za 1:0.

Minimalna, ali itekako dragocjena pobjeda engleskog prvaka pred revanš u Španiji.

U dugoj utakmici u Lisabonu Liverpool je opravdao ulogu velikog favorita, te je sa 1:3 savladao Benficu. Mrežu domaćina načeo je Konate na asistenciju Robertsona u 17. minuti, da bi u 34. minuti pogodio Sadio Mane za voodstvo od 0:2. Na odmor se otišlo sa tim rezultatom, a Benfca se početkom drugog poluvremena vratila u meč pogotkom Nuneza u 49. minuti, no pobjedu Redsa ovjerio je Diaz golom u 87. minuti.

Engleski tim je tako jednom nogom u polufinalu, no sigurno je i da će Portugalci tražiti svoju šansu u uzvratu.