Lana Pudar nije izborila polufinale na 50 metara delfin na Svjetskom prvenstvu

Lana Pudar, najbolja bh. plivačica, zauzela je 23. mjesto u kvalifikacionoj utrci na 50 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima u Dubaiju.

Naša plivačica je ostvarila rezultat od 26.37 sekundi, ali ipak to nije bilo dovoljno za plasman u polufinale. Pudar je tako završila kvalifikacije na 23. mjestu.

Samo 55 stotinki je dijelilo bosanskohercegovačku plivačicu da se nađe među 16 najboljih takmičarki koje su ostvarile plasman u polufinale, a ukupno je bilo prijavljeno 66 takmičarki.

Najbrža u ovoj kvalifikacionoj utrci bila je Sarah Sjostrom, koja je od Lane Pudar bila brža za 1.45 sekundi.

Pudar je jučer ispisala historiju bh. plivanja osvojivši bronzanu medalju u disciplini 200 metara delfin, a mlada plivačica će već u ponedjeljak ujutro nastupiti u kvalifikacijama za utrku na 100 metara delfin.