“600 minuta, 1 gol, učinak nedostojan Zlatne lopte”: Francuzi se naslađuju Messijevom krizom u Parizu

Tek što se slegla prašina nakon što mu je, po mnogima neopravdano, dodijeljena sedma Zlatna lopta u karijeri za nogometaša godine u svijetu, Lionel Messi se ponovo našao na udaru kritičara.

Njegov sinoćnji nastup za Paris Saint Germain u mršavom remiju protiv Nice (0:0) u šampionatu Francuske ocijenjen je mizernim.

Tamošnji mediji dali su Argentincu “trojku” (prolazna ocjena je 5), a još suroviji bili su komentari.

-Messi, bilo je bolje u ponedeljak – poručio mu je “L’Equipe”, aludirajući na dan dodjele sedme Zlatne lopte.

Argentinac je, piše "Le Parisien", ponudio nastup nedostojan njegove Zlatne lopte.

- Razočaravajući je u ulozi lažne devetke. Izolovan, na tragu onoga što je prikazao posljednjih sedmica, Messi ostavlja utisak da uvijek igra istim tempom: presporo – piše “Le Parisien”.

I tako, zaključuje sportski dnevnik, "ostaje iznenađujući podatak: nakon 600 minuta Ligue 1, Messi je postigao samo jedan gol".

Ne bez zluradosti, istovremeno podsjećaju da Messijev već poraženi glavni rival u borbi za Zlatnu loptu, Robert Lewandowski, niže golove kao na traci.

Poljski napadač je za Bayern Munchen postigao već 14 pogodaka u dosadašnjih 13 utakmica njemačke Bundeslige.